Найдорожче паркомісце в світі з краєвидом на порт продали за $1,3 млн

07 июня 09:42NK

Днями у Гонконзі пройшов аукціон, де на кону стояло паркувальне місце. Його вартість становила 10,2 млн місцевих доларів (близько $1,3 млн).

Причиною такої високої цінової позиції є розкішне розташування в елітному житловому комплексі Mount Nicholson. Він знаходиться на горі Ніколсон. З висоти 430 метрів над рівнем моря відкривається казковий краєвид на порт, який входить у ТОП-10 найбільших контейнерних портів світу. Недалеко від паркувального місця можна придбати також найдорожче житло в Азії. Наприклад, у 2017 році тут за двокімнатну квартиру площею 26,4 кв.м. просили $538, 4 тисячі.

Треба зауважити, що минулий світовий рекорд стосовно вартості парковки був також зафіксований у Гонконзі. Тоді в 2019 році за місце у паркінгу власник віддав із гаманця $980 тисяч.

Місцеві фінансові експерти заявляють, що пандемія коронавірусу значно вплинула на економіку держави, але ціни на місцевому ринку нерухомості почали повертатися до попереднього рівня. Статистика показує, минулого місяця тут здали в оренду будинок за космічною ціною — приблизно $210 тисяч на місяць.

Основним чинником впливу на цінову політику є перенаселення країни (7,5 млн осіб). Отож, будь-яка нерухомість тут має високі ціни.