Над залізницями та дорогами у Швеції зведуть мости для оленів

22 января 08:03NK

Влада Швеції планує побудувати близько 12 мостів на півночі країни, щоб олені могли безпечно перетинати залізничні колії та автомагістралі. Тварини, які мігрують в пошуках їжі, часто стають жертвами аварій, повідомляє The Guardian.

Перший об’єкт повинен з’явитися біля міста Умео. Мости для оленів захистять двометровими парканами. Конструкцію мостів місцева влада обговорювала з пастухами.

За словами ландшафтного еколога Шведського університету аграрних наук Пера Сандстрема, таким чином тварини отримають доступ до альтернативних пасовищ. При цьому олені не будуть перекривати автомагістралі під час міграції.

Глобальне потепління справляє руйнівний вплив на 250 000 північних оленів Швеції. Взимку тваринам важко дістатися до лишайників, які становлять ключову частину їх раціону, так як тепла і волога зима призводить до дощів. А коли температура опускається нижче нуля, на землі утворюються лід, внаслідок чого олень не відчуває запах їжі.

Через це тваринам доводиться шукати їжу в інших місцях, що змушує їх перетинати залізничні лінії чи основні дороги, які часто обгороджені, або де вони ризикують бути збитими транспортом. Отже десяток мостів, запланованих у північних графствах Норрботтен і Вестерботтен, повинні полегшити ситуацію.