НАБУ завершило розслідування справи про розтрату зерна Держрезерву

17 ноября 22:52uainfo.org

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування справи про розтрату зерна Державного агентства резерву України на суму понад 3,2 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ, ынформуэ UAINFO.org.

"16 листопада НАБУ і САП завершили розслідування за фактом можливої розтрати службовими особами Державного агентства резерву України зерна на суму понад 3,2 млн грн. Стороні захисту відкрили матеріали слідства перед складанням обвинувального акта", – інформує відомство.

Як нагадали в НАБУ, серед підозрюваних: керівник однієї з філій ДП "Охтирський комбінат хлібопродуктів" Державного агентства резерву України; керівник виробничо-технічної лабораторії філії ДП "Охтирський КХП" Держрезерву та керівник елеватору філії ДП "Охтирський КХП" Держрезерву.

Дії усіх осіб кваліфіковані за ч. 5 ст.191 КК України ("Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем").

Слідство встановило, що у листопаді 2020 року керівник філії за попередньою змовою з іншими працівниками незаконно і безоплатно відвантажили насіння соняшника, що перебувало на зберіганні в цій філії, іншим приватним структурам. Й у такий спосіб здійснили розтрату у понад 189 тонн насіння соняшнику вартістю 3,2 млн грн. Зерно вивезли за межі філії, однак, детективи Національного бюро вжили невідкладних заходів аби запобігти його подальшому незаконному обігу й повернули до держпідприємства.

Невдовзі особам, ймовірно причетним до вчинення злочину, повідомили про підозру.

Крім зазначеного, детективи Національного бюро розслідують ще низку епізодів щодо зловживань на підприємствах, які входять до складу Держрезреву.

John Dou