На відновлення костелу Святого Миколая потрібно 75 млн грн — Мінкульт

07 сентября 10:32RSS feed nk.org.ua

За попередньою оцінкою фахівців на відновлення костелу Святого Миколая у Києві після пожежі знадобиться не менше 75 млн грн. Відновлювальні роботи почнуться з середини жовтня.

  • Протиаварійні;
  • Ліквідація наслідків пожежі;
  • Відновлення органу. За словами Ткаченка, розташування музичного інструменту має бути погоджено з релігійною громадою Римсько-католицької церкви (РКЦ);
  • Реставраційні роботи фасаду.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

"Стан костелу мають оцінити експерти, аби визначити, яку шкоду йому нанесено, скільки необхідно виділити на протиаварійні роботи та ремонт. За попередньою оцінкою фахівців – на відновлення знадобиться від 75 млн грн. До суми, які збере бізнес, решту потрібних коштів виділить держава", – написав міністр.

Він зазначив, що наразі міністерство чекає на висновок Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС), який потрібен для "замовлення експертної оцінки масштабу матеріальних збитків".

Ткаченко додав, що кошти, які перераховують юридичні та фізичні особи, підуть на протиаварійні роботи, на ліквідацію наслідків пожежі всередині костелу. За його словами, станом на 6 вересня "на рахунок зайшли 5 млн 840 тис. грн". І ще близько 20 млн грн пообіцяли пожертвувати на відновлення костелу бізнеси.

Етапи робіт з відновлення костелу

У першу чергу, за словами Ткаченка, потрібно отримати висновки ДСНС та експертизу, що "саме з пошкодженого і в якому порядку варто ремонтувати". Це важливо, бо треба переконатися, що "високі температури не спричинили прихованих тріщин чи змін геометрії конструкцій". За його словами, без оцінки та при неправильній послідовності робіт – можливе руйнування стін/стелі тощо.

"Орієнтовно, за пришвидшеною процедурою, розраховуємо розпочати протиаварійні роботи з середини жовтня", — додав міністр.

Він також повідомив, що передача костелу громаді РКЦ погоджена урядом торік.

John Dou