На світовому ринку пшениці дурум очікується дефіцит високоякісного зерна

Експерти з США, Канади та інших країн світу вважають, що виробництво пшениці дурум у 2023 р може виявитися недостатнім для забезпечення попиту основних імпортерів, - повідомляє Progressive Farmer.

За прогнозом USDA, США у 2023 р зберуть 54 млн бушелів дурум, що на 16% або 9,9 млн бушелів поступатиметься урожаю 2022 р. Експерти Statistics Canada поки не оприлюднили свій прогноз урожайності та валового збору основних агрокультур, але деякі канадські експерти оцінюють виробництво дурум максимум у 4 млн т.

При цьому всіх учасників ринку турбує не лише кількість, але й якість майбутнього урожаю. Очікується, що якість пшениці дурум буде досить низькою, що зменшить обсяги поставок до основних країн – імпортерів та виробників макаронних виробів, як Італія, а також призведе до дефіциту в Канаді та США.

Дефіцит пшениці дурум в Італії може бути пов’язаний не лише зі скороченням виробництва у США та Канаді, але й з власним неврожаєм, викликаним надмірними опадами у травні та першій половині червня. На тлі зменшення запасів пшениці дурум в Італії на початок сезону та її низької якості, ціни (особливо на високоякісне зерно) вже виросли до 460 €/т або 570 $/т.

Новини про зниження якості пшениці в Німеччині внаслідок тривалих дощів та скорочення виробництва в Іспанії призведуть до подальшого зростання цін на високоякісне зерно.

За даними COAG, в Іспанії посуха пошкодила 80% посівів пшениці та призвела до значних втрат у зерновому секторі. Виробництво зернових культур зменшилося у порівнянні з 2022 р на 67% з 15,5 до 5 млн т, а урожай пшениці став найнижчим за кілька останніх десятирічь.

Попит на зерно в Іспанії складає приблизно 36,1 млн т на рік, тому країна буде змушена наростити імпорт. Але на тлі складнощів з поставками з України Іспанії доведеться шукати альтернативних постачальників, таких як Аргентина чи Бразилія.

John Dou