На Хургаду та Марс-Алам насуваються зливи та грози, на Асуан – снігова буря: Єгипет накриває аномальна погода

14 ноября 07:42RSS feed nk.org.ua

Погодні аномалії з п’ятниці накрили курорти Єгипту: сильні грози обрушилися на провінцію Червоне море, де розташована Хургада та інші курорти, а поряд з Асуаном зафіксували навіть “зливу зі шматочками снігу”, тобто, грозу з градом.

Метеорологи прогнозують, що і в суботу сильні грози впадуть на південний схід, включаючи провінцію Червоне море. Також хмари рухаються до Луксора. Громадян Єгипту, а також водіїв закликали бути обережними на дорогах. Також метеорологи кажуть, що можливе повернення сильних дощів протягом наступних 10 днів, це торкнеться не тільки середземноморського узбережжя, включаючи Олександрію, а також зливи можливі в провінції Червоного моря і, можливо, південній частині Верхнього Єгипту, центрального та південного Синаю.

Унікальне для Єгипту погодне явище спостерігали і в провінції Асуан – там, згідно з єгипетськими ЗМІ «випали шматочки снігу та зливи, що супроводжувалися громом і блискавкою», тобто, пройшла гроза з градом. Через ураган та грозу було закрито автомагістралі, а також зупинено пересування річкою, чи «зачепило» круїзні лайнери – не повідомляється.

Генерал-майор Ашраф Аттіа, губернатор Асуана, оголосив про підвищення ступеня готовності надзвичайних служб провінції до збільшення кількості дощових опадів і закликав автомобілістів та власників туристичних та рибальських човнів бути обережними через погану погоду.

Управління метеорології також заявило, що грози продовжуватимуться над гірськими хребтами Червоного моря, особливо в районі Марса Алам та Східної пустелі. Грози від легкої до середньої ймовірні і півдні Синая і крайньому півдні Верхнього Єгипту в Нувейбі, Святої Катерині, Луксорі, Абу-Симбеле і Асуані. Також на курортах очікується сильний вітер.

Втім, як заспокоює прогноз погоди туристів, це довго не триватиме. До понеділка в Хургаді встановиться ясна сонячна погода з температурою +27 ° C – і на цьому рівні така пляжна погода протримається весь тиждень.

John Dou