На Філіппінах сталися 212 землетрусів за добу: на островах прокидається вулкан

02 апреля 10:26uainfo.org

У вулкана Таал на Філіппінах за останні 24 години були зареєстровані землетруси і викиди великої кількості газу. Це є ознаками виверження, що насувається.

Про це повіідомляє Meteoprog з посиланням на The Manila Times, інформує UAINFO.org.

Під мережею вулканів Таал (TVN) було зареєстровано 212 землетрусів, в тому числі 168 підземних поштовхів тривалістю від 1 до 20 хвилин і 44 низькочастотних вулканічних землетруси.

За словами глави Phivolcs Ренато Солідум, за останні 24 години вулканом в провінції Батангас було викинуто близько 1 229 тонн діоксиду сірки.

"Той факт, що у нас зареєстровані вулканічні поштовхи і тривалі фонові поштовхи, що перевищують нормальну норму викидів двоокису сірки, що складає 923 тонни в день, повільне, але стійке роздуття вулкана все ще вказує на магматичну активність на невеликій глибині під вулканом", - сказав він.

Phivolcs стверджує, що вхід на острів вулкана Таал (TVI) і його зону постійної небезпеки (PDZ), особливо в районі головного кратера і тріщини Даанг Кастіла, строго заборонений. Місцевим органам влади біля TVI було рекомендовано постійно оцінювати і посилювати готовність ранньої евакуації сіл навколо озера Таал в разі відновлення виверження.

Влада цивільної авіації повинна порадити пілотам уникати польотів поблизу вулкана, оскільки попіл, що переноситься по повітрю і балістичні осколки від раптових вибухів можуть становити небезпеку для літаків.