На Черкащині розпочали збирати гречку з урожайністю 1,5-1,7 т/га

Черкаські аграрії почали збирати гречку. Обмолот розпочався з двотижневою затримкою через дощі, але на врожайність розраховують вищу середньої.

«Сіяв гречку до 2010 року, тоді ціни зменшилися, і далі не сіяв. Тоді максимально збирав — 0,3 т/га, у фінансовому плані її було невигідно сіяти. Собівартість вирощування гречки невисока, головне — це посівний матеріал. Купував його по 60 тис. грн/т. Навесні був ажіотаж з насінням. Тоді ми не знали, що сіяти, бо склади були повні, кукурудзи багато було, не можна було продати й пшеницю та сою. А держава сказала, що буде купляти гречку», — каже голова ФГ.
«Гречка сама по собі легка, але бадилля, на якому вона росте, мокре. Його треба підсушити, для цього є тік. На току його треба гарно перекидати, щоб добре все відсіялося і лишилася сама гречка», — зазначив Михайло Царенко.

Про це повідомляє Суспільне з посиланням на слова Михайла Царенка, голови одного з місцевих фермерських господарств.

Тут культуру не сіяли останні 12 років, але ситуація 2022 року змусила відвести під неї 10% площ.

За його словами, в господарстві розраховують на врожайність вищу за середню: близько 1,5-1,7 т/га. Зібраний урожай вивантажують на тік, аби просушити.

А комбайнер Сергій Багач пояснює, що виводить техніку на поле опівдні. Бо вранці крупа ще наповнена вологою, тож молотити її важко, вимолочується погано і вологість крупи висока. Молотять, поки не випаде роса.

Загальна площа земель господарства 1 056 га. Найбільше під урожай 2022 року засіяли пшениці — близько 30%, ріпаку та сої — по 20%, ще по 15% — соняшника та кукурудзи.

John Dou