МЗС затвердило кандидатуру посла України при НАТО

02 мая 06:38NK

Кандидат на посаду глави місії України при НАТО вже затверджений. Наразі Міністерство закордонних справ працює над його відправкою до Брюсселю.

Про це повідомив очільник МЗС Дмитро Кулеба.

"Кандидат є, і вже ми працюємо, він затверджений, і ми працюємо над відправкою посла", — сказав міністр.

На питання про те, що Офіс президента начебто гальмує питання призначення посла, Кулеба заявив, що це не так.

"Ні, Офіс президента не гальмував це питання. А довго ця історія тривала, тому що був особистий фактор, певний людський. Потім були різні кандидати, які намагалися цю позицію обійняти, але, на думку мою і на думку президента, не відповідали вони цим вимогам, тому їх теж треба було відсунути від цієї перспективи. Але я абсолютно можу запевнити, що ані МЗС, ані президент України жодним чином не гальмували цей процес", — запевнив очільник МЗС.

Посада керівника місії України при НАТО вакантна з серпня 2019 року, коли тодішній посол Вадим Пристайко був призначений заступником голови адміністрації президента, а згодом – міністром закордонних справ. Після нього обов’язки голови місії виконував Олексій Селін, а у 2020 році ці обов'язки почав виконувати Георгій Толкачов.

Що відомо

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна прагне стати рівноправним учасником Північноатлантичного альянсу та підкреслив, що хоче поставити питання про членство в НАТО президенту США Джозефу Байдену.

Україна отримала статус партнера розширених можливостей НАТО, що надає змогу для тіснішої військово-промислової співпраці, працевлаштування українців у структурах альянсу і додаткового захисту від нього.

Постійна представниця США при НАТО, посол Кей Бейлі Гатчісон заявила, що набуття Україною статусу партнера з розширеними можливостями не є ознакою наближення країни до Плану дій щодо членства в Альянсі, яке вона зможе отримати у слушний час.