Міністр оборони пропонує створити музей у "Будинку Сікорського"

05 июня 16:28NK

Міністерство оборони України запропонувало залучити приватних інвесторів для відновлення "Будинку Сікорського" в Києві і повідомило про пропозицію від групи приватних українських компаній частково профінансувати на благодійній основі ремонтно-відновлювальні роботи.

Як повідомлялось, окружний адміністративний суд м. Києва задовольнив позов Офісу Генерального прокурора про зобов’язання укласти охоронний договір та привести до належного стану пам’ятку національного значення — будинок всесвітньо відомого авіаконструктора І.Сікорського на вул. Ярославів Вал у м. Києві. За інформацією Офісу Генерального прокурора, Міністерство оборони України та ДП "Готель "Козацький" зобов’язано здійснити консерваційні та реставраційні роботи.

Як повідомила пресслужба Міноборони, міністр оборони Андрій Таран запропонував зібратися представникам столичної громади, Офісу генпрокурора, правоохоронних органів, Міноборони, Мінкультури та узгодити дорожню карту створення музею І.Сікорського

"Треба скласти рамкову угоду, яка дозволить: а. вберегти будівлю від "дерибану" під соусом банкрутства підприємства, яке наразі перебуває у такому статусі; б. отримати гарантії, що у будівлі буде саме музей авіатора Сікорського, а не, приміром, казино "Гелікоптер"; в. залучити приватних інвесторів до проекту, тим паче, що таку ініціативу підтримують у "Sikorsky Aircraft", – сказав Таран.

Міністр повідомив, що пропозиції про готовність на благодійній основі частково профінансувати ремонтно-відновлювальні роботи будинку нещодавно надійшли до Міноборони від групи приватних українських компаній.

"Можливості Міноборони щодо відновлення будинку є вкрай обмеженими через пріоритетність спрямування коштів на заходи зі зміцнення обороноздатності держави і всебічного забезпечення Збройних Сил України. Орієнтовна вартість лише проєкту реставрації та проведення першочергових протиаварійних реставраційних та відновлювальних робіт може становити близько 10 млн грн", – зазначив Таран.

Глава Міноборони зазначив, що долю "Будинку Сікорського" можна вирішити. "Просто треба займатися створенням музею Ігоря Сікорського, а не думати, як би ще й зловити рибку в каламутній воді", – цитує Тарана прес-служба Міноборони.