Менопаузу можна переплутати з гіпертонією

28 января 17:42NK

"Лікарі повинні активізувати виявлення гіпертонії у жінок середнього віку. До 50% жінок хворіють високим кров'яним тиском у віці до 60 років, але симптоми - наприклад, припливи і серцебиття - часто пов'язують з менопаузою. Високий кров'яний тиск у чоловіків називається гіпертонією, але у жінок його часто помилково називають "стресом" або "симптомами менопаузи", - сказала перший автор, професор Анжела Маас.

"Ми знаємо, що високий тиск у жінок лікується гірше, ніж у чоловіків, що піддає їх ризику фібриляції передсердь, серцевої недостатності та інсульту, яких можна було б уникнути", - кажуть фахівці.

Прееклампсія пов'язана з чотириразовим збільшенням серцевої недостатності і гіпертонії і подвоєнням ризику інсульту. У жінок з ранньої природної (тобто нехірургічній) менопаузою до 40 років також вище ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань - щороку пов'язаний з підвищенням ризику на 3%. Аутоімунні запальні стану, такі як ревматоїдний артрит і вовчак, частіше зустрічаються у жінок в порівнянні з чоловіками і підвищують ризик серцево-судинних захворювань в період менопаузи.

У документі представлені рекомендації про те, як підтримувати здоров'я серця під час менопаузи, після ускладнень вагітності і при інших станах, таких як рак грудей і синдром полікістозних яєчників (СПКЯ). Зізнається важлива роль здорового способу життя і дієти, наприклад, для оптимального управління здоров'ям в період менопаузи і у жінок з СПКЯ, які мають підвищений ризик високого кров'яного тиску під час вагітності і діабету 2 типу.

Співпраця між кардіологами, гінекологами і ендокринологами необхідно для забезпечення найкращого догляду за пацієнтами жіночої статі.