Льодовик в Італії через танення почав оголювати сотні бомб

22 сентября 16:56RSS feed nk.org.ua

«Щороку на Адамелло, найбільшому льодовику Італії, зникає 14 мільйонів кубометрів води, що відповідає 5600 олімпійським басейнам», — йдеться в звіті «Каравану льодовиків 2021 року».

Моніторинг, проведений Legambiente і Італійським гляціологічним комітетом, показав помітне відступ льодовикового фронту, яке за останні 160 років склало більше 2000 метрів. Адамелло, як і більшість альпійських льодовиків, не дуже добре себе почуває. І в міру того, як лід відступає, минуле льодовика виходить на поверхню. Реліквії війни, які стосуються Першої світової війни, з’являються все частіше і в усі більш помітній кількості, наприклад, що не розірвалися боєприпаси і кулі різного калібру.

З 6 по 9 вересня 2021 року, було проведено вражаючі операції з пошуку, зберігання і подальшої транспортуванні понад 200 бомб і історичних артефактів, які координував урядовий комісар провінції Тренто, фахівці з другого саперного полку «Альпійська бригада». Поряд з Альпійськими військами в операції взяли участь солдати-карабінери, добровольці та інші.

Як повідомляється на офіційній сторінці Військового добровольчого корпусу в Facebook, «міжвідомча група базувалася в притулок «Кадуті-дель-Адамелло», розташованому на висоті 3040 метрів над рівнем моря, куди на вертольоті прибули матеріали і люди. Рухи по льодовику проходили в альпійській техніці з використанням кішок, льодоруба і мотузки. Було зібрано понад 200 бомб і передано вниз для подальшого підриву. Серед уламків італійських казарм були знайдені численні артефакти, що представляють історичний інтерес, в тому числі неушкоджений фриз 4-го альпійського полку».

Як говориться в заяві про операцію, «безпека населення і захист навколишнього середовища є критеріями, відповідно до яких діють солдати альпійських військ».

John Dou