Лише сім нардепів регулярно брали участь у вересневих голосуваннях, – дослідження

07 октября 15:51RSS feed nk.org.ua

Найактивніше «піднімали руки» депутати двох парламентських фракцій

У вересні 27 народних депутатів пропустили понад 90% голосувань парламенту. Такі дані дослідження на основі відкритих офіційних джерел наводить Комітет виборців України.

Як зазначили у КВУ, не проголосували жодного разу за місяць 11 нардепів. Зокрема, Федір Христенко, Сергій Льовочкін, Ренат Кузьмін, Юрій Солод, Григорій Суркіс, Вадим Рабінович. Також не голосували Тарас Козак та Віктор Медведчук.

Водночас близькі до нульових показники голосувань у народних депутатів Антона Яценка (взяв участь в 0,6% голосувань), Сергія Ларіна (0,6%), Олександра Фельдмана (0,6%), Ігоря Абрамовича (0,9%), Степана Івахіва (0,9%). Серед інших майже не голосували Юлія Льовочкіна (1,9%), Олександр Дубінський (3,4%), Андрій Деркач (4,4%), Юрій Бойко (5,4%), Ігор Палиця (8,2%).

Разом з тим лише 7 депутатів із 422 взяли участь в 100% голосувань (Максим Перебийніс, Олександр Бакумов, Олена Криворучкіна, Микола Стефанчук, Владлен Неклюдов, Максим Павлюк, Олександр Літвінов).

Серед фракцій і груп ВР найактивніше голосували депутати «Слуги Народу» та «Європейської солідарності». В середньому депутати монобільшості взяли участь в 84% голосувань Ради, депутати ЄС – 78%. Дещо нижчі показники в депутатів «Голосу» (75%) та групи «Довіра» (73%).

Менш активно голосували народні депутати «Батьківщини» (69%) та групи «За майбутнє» (56%). Найнижчий результат у фракції «Опозиційна платформа – За життя». Депутати ОПЗЖ в середньому натискали кнопку для голосування лише в 37% випадків.

Експерти зазначили, що всього у вересні відбулося 315 голосувань.

Нагадаємо, за даними Комітету виборців України, 12 народних депутатів пропустили 90% голосувань Верховної Ради IX скликання з моменту початку її роботи (з серпня 2019 року до серпня 2021 року), тобто не натискали кнопки «за», «проти» або «утримався».

John Dou