Користь яблук для поліпшення пам'яті

19 февраля 08:18NK

Природні сполуки фітонутрієнти, які містяться в яблуках і інших фруктах, сприяють виробленню нових клітин мозку, що допомагає поліпшенню пам'яті і когнітивних функцій

До таких висновків прийшли австралійські вчені з Університету Квінсленда разом з колегами з Німецького центру нейродегенеративних захворювань в Дрездені.

Раніше вже було відомо, що так звані фітонутрієнти, наприклад ресвератрол в червоному винограді або епігаллокатехін-3-галлат (EGCG) в зеленому чаї, роблять позитивний вплив на різні органи, включаючи мозок.

Згідно з новими даними досліджень, високі концентрації деяких фітонутрієнтів стимулюють нейрогенез - процес генерації нових нейронів головного мозку.

Результати експерименту показали, що вирощені в лабораторії стовбурові клітини мозку дорослих мишей генерували більше нейронів і були краще захищені від загибелі, якщо в клітинні культури додавали кверцетин або дигідроксібензойну кислоту (DHBA) - фітонутрієнти, що містяться в яблуках.

При цьому особливо активно розмножувалися певні стовбурові клітини - попередники гіпокампу в структурах мозку дорослих гризунів, пов'язаних з навчанням і пам'яттю.

Вплив кверцетину і DHBA на генерацію нових нейронів було порівняти з ефектами, що спостерігаються після фізичних вправ - відомого стимулу нейрогенезу.