Конституційний Суд визнав неконституційною статтю, за якою виписували драконівські штрафи «євробляхерам»

Норма статті 485 Митного кодексу щодо штрафу у 300% несплачених митних платежів за порушення правил митного оформлення визнана неконституційною. За цією статтею штрафували, зокрема євробляхерів та бізнес.

Конституційний Суд визнав неконституційною норму статті 485 Митного кодексу, яка передбачає штраф у розмірі 300% від несплаченої суми митних платежів за незаконний імпорт товарів.

Вказана норма застосовувалась стосовно осіб, які приганяли в Україну машини на єврономерах, а власники автівок отримували величезні штрафи. Зокрема Жовтневий районний суд міста Запоріжжя у 2018 році оштрафував власника «євробляхи» на понад мільйон гривень. Рішення підтвердив Апеляційний суд у Дніпрі.

У 2017 році водій отримав штраф у понад 400 тисяч гривень за ввезення авто з Литви на єврономерах. Його колега за рішенням суду має сплатити понад мільйон гривень штрафу за ввезення авто на «литовських номерах» в режимі транзиту для особистого використання

Варто зазначити, що попри рішення Конституційного Суду у митному кодексі залишилися статті 470 та 481, які передбачають штрафи за ввезення авто на «єврономерах» до 170 тисяч гривень

Окрім «євробляхерів» штрафи за цією статті штрафували і бізнес через неправильний код товару, який планувалося розмитнити чи не підтвердження митної вартості. За даними Державної митної служби у першому півріччі 2021 року накладено штрафи за порушення митних правил на 96 мільйонів гривень, стягнень (конфіскація товарів та штрафи-750 мільйонів гривень).

John Dou