Компанія Planasa представила нові сорти полуниці

«РедСайра характеризується дуже цікавою екстра-ранньою продуктивністю та хорошим закінченням сезону, що також дуже важливо. У нього дуже лінійна виробнича крива, плоди гарного розміру, конічної форми та дуже привабливого яскраво-червоного кольору. колір, а також значення Брікса близько 8 градусів протягом усієї кампанії».

Компанія Planasa представила свої нові сорти полуниці короткого дня для Середземномор'я, розроблені в рамках програми Planasa Genetics у науково-дослідному центрі компанії в Картайє (один із 4-х компаній, що належать по всьому світу). Це було зроблено на заході, кількість учасників якого перевершила усі очікування. Таким чином, RedSayra та Red Samantha приєдналися до широкого асортименту полуниці, розробленої провідною світовою компанією-виробником ягід, пропонуючи виробникам два нові сорти з унікальними характеристиками, перевага яких полягає в тому, що вони доповнюють один одного протягом усієї кампанії.

РедСайра – результат швидкої селекційної роботи, розпочатої в сезоні 2015/16. За словами Педро Домінгеса, селекціонера полуниці Planasa, новий сорт Planasa виділявся із самого початку своєю скоростиглістю, калібром, якістю плодів та простотою збирання врожаю.

Останні кілька років ми оцінювали частину програми в умовах відсутності дезінфекції в ґрунті, і РедСайра показала дуже хорошу реакцію і хорошу стійкість до борошнистої роси. Через низький вегетативний ріст плоди дуже добре виставлені, що також полегшує їх збір.

Його екстраранність дозволяє збирати плоди вже у грудні. Росіо Васкес, менеджер з розвитку Planasa, сказав, що, як показали випробування, проведені як усередині компанії, так і за її межами протягом останніх 3 сезонів, надраннє виробництво сорту дає йому доступ до дуже сприятливого маркетингового вікна. До 31 березня середня врожайність Редсайри становить 550 г/рослина, при середній масі за всю кампанію 33,5 г з плоду та низькому відсотку другосортних плодів.

Червона Саманта: врожайність та якість

Червона Саманта відноситься до сезонного/якісного сегменту. Як і RedSayra має хороший розмір, середня вага плодів близько 32 грамів та дуже низький відсоток другосортних продуктів (всього 5%).

Плоди мають дуже однорідну форму, дуже хорошу органолептичну якість, в середньому 9 градусів за шкалою Брікса, гарне забарвлення взимку (помітна характеристика у випробуваннях порівняно з контрольним сортом), а також морозостійкість та відмінну стійкість до судинних захворювань. ґрунтові хвороби. У будь-якому випадку, Red Samantha виділяється в основному своєю продуктивністю та високою якістю плодів, сказав Педро Домінгес.

Випробування підтвердили, що виробничий процес прискорюється з 8 тижня, досягаючи більше 1 кг плодів з рослини до кінця сезону, згідно з даними, представленими Росіо Васкесом. Внутрішні та зовнішні випробування показали, що продуктивність Red Samantha на 6–25% вища, ніж контрольний сорт.

При гідропонному вирощуванні різниця з контрольним сортом помітно більша, збільшуючись на 29% і реєструючи значну середню врожайність 80 700 кг/га в цьому першому сезоні при порівняльних випробуваннях.

Нарешті, Альфонсо Лопес поділився аналізом економічних показників нових сортів Planasa, розглядаючи середні ціни на фрукти за останні 3 кампанії паралельно із середніми обсягами RedSayra та Red Samantha на різних етапах кампанії. Це дозволило зробити висновок, що для виробника середній оборот RedSayra становить дуже цікаві 99400 євро з гектара, а Red Samantha перевищує 81500 євро з гектара.

P.S. На нашому сайті Ви можете переглянути перелік сортів, які зареєстровані в Україні, зокрема і сортів суниці. Також Ви можете переглянути оголошення щодо їх продажу або розмістити своє.

John Dou