Комітет рекомендує Раді прийняти законопроект щодо поновлення єдиного порядку обчислення скликань

30 декабря 09:13NK

Законопроектом пропонується встановити вимоги щодо поновлення єдиного порядку обчислення скликань усіх представницьких органів місцевого самоврядування (рад) в Україні.

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект щодо поновлення єдиного порядку обчислення скликань. Про це повідомляє офіційний сайт парламенту.

Члени Комітету розглянули проект Закону про внесення змін до Закону України «Про порядок обчислення скликань представницьких органів місцевого самоврядування (рад)» щодо поновлення єдиного порядку обчислення скликань №4414 на засіданні 16 грудня.

Законопроектом пропонується внести зміни до статей 1, 2 і 4 «Прикінцеві положення» Закону України «Про порядок обчислення скликань представницьких органів місцевого самоврядування (рад)» і встановити вимоги щодо поновлення єдиного порядку обчислення скликань усіх представницьких органів місцевого самоврядування (рад) в Україні.

Під час обговорення законопроекту було зазначено, що сьогодні в Україні порушено єдиний порядок обчислення скликань всіх представницьких органів місцевого самоврядування (рад), нумерація яких не узгоджується із загальним показником кількості проведених в Україні чергових місцевих виборів, починаючи з виборів 1990 року як перших, а отже врегулювання даного питання на законодавчому рівні можливо шляхом внесення відповідних змін до Закону України «Про порядок обчислення скликань представницьких органів місцевого самоврядування (рад)». Разом з тим проектом передбачено, що місцеві ради, які будуть сформовані за наслідками місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, вважатимуться радами восьмого скликання, у тому числі і ті сільські, селищні, міські ради, де перші місцеві вибори пройшли вдруге поспіль внаслідок застосування норм Закону України від 16 квітня 2020 року №562-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад».

За наслідками обговорення Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді проект Закону про внесення змін до Закону України «Про порядок обчислення скликань представницьких органів місцевого самоврядування (рад)» щодо поновлення єдиного порядку обчислення скликань №4414 прийняти за основу та в цілому.