Китай в останню мить заборонив угоду з продажу американцями нерухомості в Гонконгу

30 декабря 18:50NK

Влада Китаю зірвали плани США з продажу ексклюзивного житлового комплексу в Гонконзі, заявивши, що подібна угода вимагає їх схвалення, передає Інтерфакс з посиланням на The Wall Street Journal.

Житловий комплекс в фешенебельному районі Гонконгу був придбаний урядом США в 1948 році, коли Гонконг ще знаходився під юрисдикцією Великобританії. У вересні США домовилися про продаж комплексу, в складі якого шість малоповерхових будівель з 26 апартаментами, гонконгському девелоперу Hang Lung Properties Ltd. за $332 млн.

Представник американського консульства в Гонконзі раніше заявляв, що продаж житлового комплексу є повністю діловим рішенням і частиною глобальної програми реінвестицій держдепартаменту США, пише WSJ.

Угода між владою США і Hang Lung Properties мала бути закрита 30 грудня, однак цього не сталося. У середу девелопер повідомив, що департамент земельних відносин Гонконгу відмовив завершити угоду без письмової згоди уряду КНР. У департаменті зазначають, що об'єкт нерухомості не є комерційним і його продаж «зачіпає міжнародні відносини між КНР і США».

У зв'язку з цим Штатам необхідно подати письмову заявку не пізніше ніж за 60 днів до планованого моменту проведення операції з нерухомістю, а також заручитися письмовою згодою китайського уряду.

США згодні з тим, що угода з нерухомістю зачіпає дипломатичні питання і сферу міжнародних відносин, проте заперечують вимоги китайської влади.

«Потрібен додатковий час, щоб покупець і продавець нерухомості завершили всі адміністративні процедури, необхідні для завершення угоди», – заявив представник американського консульства в Гонконзі.

Ухвалення владою КНР закону про національну безпеку для Гонконгу раніше в цьому році посилило напруженість у відносинах США і Китаю. Деякий час назад адміністрація американського президента Дональда Трампа ввела санкції щодо ряду китайських чиновників у зв'язку з їх діями, що підривають автономію Гонконгу.