Канада профінансує зберігання 2,4 млн т українського зерна

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за фінансової підтримки Канади розпочала новий проект на суму $40 млн (52 млн канадських доларів) для подальшого розв’язання проблеми дефіциту зерносховищ в Україні.

«Враховуючи безпрецедентні проблеми зі зберіганням культур цього року, необхідні масштабні інноваційні рішення. З цієї причини підтримка сектора залишатиметься затребуваною, ймовірно, до 2023 року, — зауважив директор офісу ФАО з надзвичайних ситуацій та стійкості Рейн Паульсен. – ФАО оперативно реагує на цю ситуацію, враховуючи довгострокову перспективу та прагнучи інвестувати в довготривалі рішення, які базуються на галузевому потенціалі, у координації з урядом на національному та місцевому рівнях».

Як говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України, ця ініціатива дозволить забезпечити зберігання додаткових 2,4 млн т зерна у 2022-2023 роках разом із відповідною технічною підтримкою та обладнанням.

Зазначається, що цей проєкт доповнює допомогу у розмірі $17 млн, нещодавно надану урядом Японії для забезпечення зберігання 1 млн т зерна.

У цьому сезоні, з початком збору озимих культур у липні та ярих — трохи пізніше у році, в Україні очікують зібрати до 51,1 млн т зернових. Із загальної ємності зерносховищ у 75 млн т, 14% сховищ пошкоджено або зруйновано, 10% знаходяться на окупованій росією території, а близько 30% залишаються заповненими 22 млн т торішнього врожаю, готового до експорту — згідно з даними уряду України.

Він уточнив, що завдяки фінансуванню, наданому Міністерством закордонних справ Канади, ФАО надасть засоби для тимчасового та постійного зберігання зерна, включаючи поліетиленові рукави для зберігання зерна, завантажувально-розвантажувальне обладнання та довгострокові модульні сховища, орієнтовані на малі та середні фермерські господарства у 15 областях. Крім того, ФАО закупить лабораторне обладнання на суму до $2 млн для підтримки шести стратегічних лабораторій для проведення тестувань для виявлення хвороб тварин відповідно до правил безпечної торгівлі Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин.

Нещодавно розроблена Стратегія щодо підтримки зберігання зерна — розширення Плану швидкого реагування ФАО в Україні – спрямована на підтримку Міністерства аграрної політики та продовольства України для забезпечення 4,07 млн т зерносховищ, або 25% від загальнонаціонального дефіциту зберігання в 16 млн т у 2022-23 роках. Стратегія також передбачає підтримку Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у переробці та експорті сільськогосподарської продукції з України через зміцнення державного потенціалу щодо тестування та сертифікації харчових продуктів, необхідних для експорту на прикордонних об’єктах.

John Dou