ІЗ 1 КВІТНЯ В УКРАЇНИ ПОЧИНАЄТЬСЯ «СЕЗОН ТИШІ», СПРЯМОВАНИЙ НА ПІДТРИМКУ РОЗМНОЖЕННЯ ТВАРИН

29 марта 18:49NK

До 15 червня на природі забороняється проводити заходи, які можуть стати джерелом підвищеного шуму та неспокою.

Про це повідомили на Facebook-сторінці КО «Київзеленбуд».

«У квітні-травні у пташок та диких тварин розпочинається період розмноження, з’являються дитинчата. Сторонній шум та галас може налякати малюків та їхніх батьків і навіть змусити дорослих особин залишити гніздо чи нору», – зазначили в дописі.

Тож, щоб не турбувати тварин, щороку з 1 квітня до 15 червня в Україні запроваджується «сезон тиші» – забороняється проводити заходи, які можуть стати джерелом підвищеного шуму та неспокою.

Відтак, у цей період не можна стріляти, проводити вибухові роботи, санітарні рубки лісу, ралі та інші змагання на транспортних засобах, запускати феєрверки, використовувати моторні маломірні судна (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу» (№ 322 – VIII від 9 квітня 2015 року).

«Це важливо для охорони середовищ існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин», – наголосили в «Київзеленбуді».

До слова, за порушення «сезону тиші» передбачена адміністративна відповідальність за статтею 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення.