Іран не планує повертатися до виконання СВПД, доки США не скасують санкцій - МЗС

25 января 16:59NK

Тегеран не повернеться до виконання повною мірою Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) з врегулювання іранської ядерної програми доти, доки США не знімуть санкцій і разом з іншими партнерами не почнуть виконувати умови угоди, заявив у понеділок офіційний представник МЗС Ірану Саїд Хатібзаде.

"Нічого нового щодо СВПД не відбувається. Нам слід почекати скасування санкцій та ефективного виконання СВПД Сполученими Штатами й іншими сторонами", - сказав журналістам дипломат, слова якого наводять іранські ЗМІ.

"Іран нічого не робитиме доти, доки ми не побачимо ефективного зняття санкцій і виконання Сполученими Штатами резолюції РБ ООН 2231", - зазначив Хатібзаде.

Резолюція 2231 схвалила СВПД, прийнятий у липні 2015 року "шісткою" міжнародних посередників (п'ять постійних членів РБ ООН і Німеччина - ІФ) та Іраном. У травні 2018 року з СВПД вийшли США і відновили односторонні санкції щодо Ірану. А через рік Тегеран оголосив про поетапне скорочення своїх зобов'язань у рамках ядерної угоди.

Наприкінці минулого року Тегеран форсував відхід від СВПД, почавши збагачувати уран до 20% і запустивши процес створення металевого урану - основного компонента ядерної зброї. У Тегерані заговорили про можливість зведення до мінімуму інспекцій ядерних об'єктів Ірану з боку МАГАТЕ.

Новий президент США Джо Байден говорив про можливість повернення до іранської угоди.