Індонезію та Східний Тимор охопили сильні повені, загинули десятки людей

05 апреля 08:58NK

Щонайменше 70 людей загинули внаслідок повені та зсувів в Індонезії та Східному Тиморі в неділю, 4 квітня. Унаслідок стихійного лиха були зруйновані тисячі будинків, повідомляє BBC.

Теориторія, що постраждала від повеней, простягається від острова Флорес на сході Індонезії до сусідньої країни Східний Тимор і охоплює чотири райони та сім сіл.

Представник Індонезійського агентства з пом’якшення наслідків стихійних лих Радитья Джаті розповів, що загинули 55 людей, ще 42 — досі вважаються зниклими безвісти. Рятувальники намагаються знайти тих, хто вижив, проте чиновники попередили, що кількість загиблих може зрости.

Також щонайменше 21 людина загинула у Східному Тиморі, здебільшого в столиці країни Ділі.

Президент Індонезії Джоко Відодо закликав людей дослухатися до порад чиновників, як діяти під час екстремальних погодних умов. Він наказав провести роботи з ліквідування стихійного лиха, зокрема це стосується медичної допомоги, логістики та відновлення інфраструктури.

Мешканців острова, які постраждали, евакуювали до сусідніх сіл, місцевих лікарень та медичних центрів.

Проміжні повені та зсуви поширені на всьому Індонезійському архіпелазі під час сезону мусонів, який зазвичай триває з листопада по березень.