Індонезія планує до червня створити власний бенчмарк на пальмову олію

Комісія з товарних ф'ючерсів Індонезії звернулася до місцевих експортерів пальмової олії з вимогою укладання угод через місцеву біржу ф'ючерсів. Планується, що нові правила запрацюють до червня поточного року, і Індонезія отримає власний бенчмарк на пальмову олію, а її покупці будуть орієнтуватися на ціну, визначену всередині країни.

Індонезія є найбільшим світовим постачальником пальмової олії, але більшість експортерів укладає угоди безпосередньо з покупцями в обхід біржі ф'ючерсів. При цьому державна трейдингова компанія KPB Nusantara проводить аукціони на поставку фізичних обсягів пальмової олії, але не пропонує контракти на неї.

На цих новинах травневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії за дві сесії виросли на 1,47% до 4357 рінггитів/т або 974 $/т (+3,7% за тиждень), що є максимумом останніх 4 місяців. Котирування також підтримало зниження курсу рінггиту відносно долара та прогнози скорочення запасів та виробництва внаслідок сильних злив.

За даними опитування Reuters, трейдери очікують скорочення запасів пальмової олії в Малайзії у лютому в порівнянні з січнем на 2,7% до 2,21 млн т, скорочення виробництва на 8,65% до річного мінімуму – 1,26 млн т, та збільшення експорту на 0,3% до 1,14 млн т.

Ринок підтримав прогноз Sunvin Group, що у 2022/23 МР Індія збільшить імпорт продовольчої олії у порівнянні з попереднім сезоном з 14,15 до 15 млн т, зокрема пальмової – з 8,25 до 8,75 млн т.

На китайській біржі в Даляні контракти на соєву олію подорожчали на 1,9%, а на пальмову – на 1,2%.

John Dou