"Євросолідарність" вимагає повторних виборів в окрузі №87

05 апреля 18:04NK

Партія "Європейська солідарність" вимагає проведення повторних проміжних виборів народного депутата в окрузі №87 (центр - Надвірна Івано-Франківської області) через грубі фальсифікації, застосування владою адмінресурсу та неможливість встановити достовірні результати голосування.

"Насамперед потребують відповіді запитання, у який спосіб на виборчих дільницях зникали бюлетені. І що робили на дільницях, поза контролем і спостереженням, співробітники СБУ. Хто уповноважив народних депутатів від "Слуги народу" здійснювати тиск на виборчі комісії на підтримку свого кандидата. Чому співробітники поліції не припиняли порушень виборчого законодавства, а підігравали депутатам від влади", - йдеться в заяві.

У партії наголосили, що ці порушення зафіксовані, зокрема, "представниками впливових громадських спостережних організацій, які зробили про це відповідні заяви".

"Вимагаємо реакції на подані громадськими організаціями ОПОРА, КВУ та іншими докази порушень виборчого законодавства", - йдеться в заяві.

У "Євросолідарності" наголосили, що проведення чесних і прозорих виборів є особистою відповідальністю президента України як гаранта дотримання прав і свобод громадян, а зловживання виборчими процедурами на догоду владним інтересам веде до зростання автократії.

"Звертаємося до Парламентської асамблеї ОБСЄ, глав держав та урядів демократичних країн, насамперед "Великої сімки". Розраховуємо на те, що міжнародні організації дадуть свою оцінку тим подіям, які відбувалися у 87-му окрузі. Зафіксованим порушенням має бути надана адекватна оцінка з боку міжнародних партнерів, які вболівають за здоров'я української демократії", - йдеться в заяві.

У партії вимагають притягнути до відповідальності винних у порушеннях виборчого законодавства, провести повторні вибори в окрузі №87 і закликали ОБСЄ направити на ці вибори спостерігачів, щоб зробити неможливим повторення "ганебних практик, якими відзначилися нинішні вибори".

Як повідомлялося, в окрузі №87 на довиборах до парламенту перемогу здобув представник партії "Слуга народу" Василь Вірастюк, набравши 31,25% голосів. Його конкуренти представник від партії "За майбутнє" Олександр Шевченко та представник Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Руслан Кошулинський набрали 29,69% і, відповідно, 28,86%. Центральна виборча комісія України на засіданні 5 квітня визнала вибори на окрузі такими, що відбулися.