Євросоюз виділить €1 млрд для вивезення зерна з України

Держави ЄС та міжнародні партнери у межах ініціативи «Шляхи солідарності», оголошеної Європейським Союзом у травні 2022 року, залучать €1 млрд для вивезення українського зерна. Про це повідомляє Європейська комісія.

«Для підтримки та подальшого збільшення пропускної спроможності «шляхів солідарності» ми мобілізуємо значні інвестиції через різні чинні програми ЄС та національні програми», – повідомили у Єврокомісії.

Як ідеться у повідомленні, «шляхи солідарності», завдяки яким уже було експортовано понад 15 млн т агропродукції, «досягають межі своєї пропускної спроможності на тлі високих логістичних витрат».

Як зазначається, Європейська комісія виділить 250 мільйонів євро грантів для розбудови «шляхів солідарності», а згодом – 50 млн на розширення їхньої пропускної спроможності через Фонд «Об'єднуючи Європу».

Також повідомляється, що до кінця 2023 року Європейський інвестиційний банк та Європейський банк реконструкції та розвитку планують інвестувати по 300 млн у цей проєкт.

Ще до 100 млн у 2023 році надасть група Світового банку для ремонту й відновлення залізничної та автомобільної інфраструктури, пошкодженої воєнними діями.

Ми також закликаємо наших міжнародних партнерів надати подальшу фінансову підтримку цим заходам, які мають важливе значення для України, Республіки Молдова та глобальної продовольчої безпеки», – сказали у Єврокомісії.

John Dou