Єрмак відзначає активність України на міжнародній арені у 2020 році, незважаючи на пандемію і карантин

31 декабря 12:19NK

Команда президента Володимира Зеленського активно працювала на міжнародній арені в 2020 році, незважаючи на пандемію, написав у своїй колонці на сайті LIGA.net керівник Офісу глави держави Андрій Єрмак.

За його словами, економізація зовнішньої політики дала результат: незважаючи на світову кризу та закриття кордонів, скорочення українського експорту було незначним. "Ми значно розширили співпрацю з ключовими партнерами", - наголосив Єрмак.

Він нагадав, що в 2020 році Україна отримала статус партнера НАТО з розширеними можливостями, а у вересні успішно провела спільні безпрецедентні широкомасштабні військові навчання.

На думку керівника Офісу президента, партнерство зі США вийшло на новий рівень, а саміт Україна-ЄС продемонстрував, що Україна впевнено йде до повноправного членства в Євросоюзі. Також керівник Офісу президента упевнений, що Угода про вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною і Великою Британією надасть величезного поштовху співпраці в усіх сферах - від торгівлі та інвестицій у політичну взаємодію. Візит Зеленського в Туреччину керівник Офісу президента також вважає історичним: за його підсумками значно розшириться співпраця у сфері безпеки та ВПК.

Єрмак також відзначив активність України у 2020 році на шляху до миру. "Україна змогла повністю переконати міжнародних партнерів у прагненні до миру на нашій землі, що ми робимо для цього все можливе, і точно не українська сторона гальмує процес", - зазначив він.