Японія стверджує, що радіоактивність морської води поблизу Фукусіми нижче допустимої норми

28 августа 05:33GreenPost

У морській воді поблизу японської атомної електростанції Фукусіма не виявлено жодної радіоактивності, повідомило японське міністерство навколишнього середовища в неділю, через кілька днів після того, як влада почала скидати в море очищену воду, котра використовується для охолодження пошкоджених реакторів.

Про це розповідає Reuters.

У четвер Японія почала спускати воду з аварії АЕС Фукусіма в Тихий океан, що викликало протести в самій Японії та сусідніх країнах, зокрема в Китаї, який заборонив імпорт водних продуктів з Японії.

Японія та наукові організації стверджують, що вода є безпечною після фільтрації для видалення більшості радіоактивних елементів, за винятком тритію, радіоактивного ізотопу водню.

Оскільки тритій важко відокремити від води, вода Фукусіми розбавляється доти, доки рівень тритію не впаде нижче нормативних меж.

Випробування міністерством зразків з 11 точок поблизу заводу показали концентрацію тритію нижче нижньої межі виявлення - від 7 до 8 беккерелів тритію на літр, заявили в міністерстві, додавши, що це «не матиме негативного впливу на здоров'я людини та довкілля».

Моніторинг проводитиметься «з високим рівнем об'єктивності, прозорості та надійності», щоб запобігти негативному впливу на репутацію Японії, заявив міністр навколишнього середовища Акіхіро Нісімура.

Міністерство публікуватиме результати тестів щотижня принаймні протягом наступних трьох місяців, сказав чиновник.

Агентство рибного господарства Японії заявило, що проби риби поблизу заводу не показали жодних відхилень.

Оператор заводу Tokyo Electric Power Co (Tepco) заявив у п’ятницю, що морська вода поблизу заводу містить менше 10 беккерелів тритію на літр, що нижче самовстановленого ліміту в 700 беккерелів і значно нижче ліміту Всесвітньої організації охорони здоров’я в 10 000 беккерелів для питної води.

Tepco заявила в неділю, що не виявила жодних значних змін. Префектура Фукусіма також опублікувала тести з дев'яти місць поблизу станції, які показали, що рівень тритію нижчий від допустимих.

Tepco зберігає близько 1,3 млн т забрудненої води, достатньої для заповнення 500 басейнів олімпійського розміру, у резервуарах на місці.

Випуск перших 7800 м3, що еквівалентно приблизно трьом олімпійським басейнам, триватиме близько 17 днів. За приблизними підрахунками, щоб випустити все це, знадобиться близько 30 років.

Японські офіси отримали шквал телефонних дзвінків, очевидно з Китаю, зі скаргами на викид води, повідомило міністерство закордонних справ, додавши, що воно попросило посольство Китаю в Японії закликати громадськість Китаю зберігати спокій.

John Dou