Японія і Австралія домовилися спільно протистояти КНР

06 января 13:29NK

Агресивно налаштований комуністичний Китай, мавпуючи політку РФ, спонукає своїх сусідів до об'єднання у військові блоки.

Про це свідчить готовність урядів Австралії та Японії укласти угоду про зміцнення двосторонньої співпраці у галузі оборони та національної безпеки, інформує агенція "Останній Бастіон" із посиланням на "CNN".

Важливий для Канберри та Токіо документ, який готували понад пів року, підписали сьогодні, 6 січня, на віртуальному саміті за участі прем'єр-міністрів Скотта Моррісона і Фуміо Кісіди.

За словами очільника австралійського уряду, договір уперше встановить рамки взаємодії збройних сил обох тихоокеанських країн і окреслить перспективи протидії загрозам зі сторони КНР.

«Цей документ показує відданість Австралії та Японії багаторічній плідній двосторонній співпраці у розв'язанні спільних проблем, пов'язаних зі стратегічною безпекою, з якими ми стикаємося. Він також сприятиме зміцненню нашої оборони та стабільності в Індійсько-Тихоокеанському регіоні, попри намагання окремих країн змінити status quo», — прокоментував подію Скотт Моррісон.

Надалі Токіо і Канберра також збираються обговорити можливості посилення механізмів державно-приватного партнерства у сфері екологічної енергетики, обміну критично важливих технологій і матеріалів.

John Dou