Якщо дитину цькують в школі чи в садочку

17 апреля 16:28NK

Звичайно, перші знайомства та формування зв’язків починаються в дошкільному віці. Проте іноді навіть там можуть виникати конфліктні ситуації чи спалахи агресії.

Дитина може почати цькувати інших із багатьох причин, які визначаються ситуацією в родині або в колективі.

Серед причин можуть бути такі:

- Відсутність уваги від батьків або рідних. - Бажання зайняти і показати позицію "лідера" в колективі. - Тиск із боку однолітків. - Вона сама раніше була жертвою булінгу.

Як виховати дитину, щоб вона могла захистити себе?По-перше, як наголошує психологиня, дитина повинна сприйматися дорослими як самостійна особистість, так у неї буде формуватися поважливе ставлення до себе, старших та інших дітей.

По-друге, – вміння дитини визначати свої особисті межі. Спочатку воно формується у взаємодії з батьками: людина з малих років повинна розуміти і відчувати, де її емоції, дії, переконання та думки, а де – чужі.

Що робити батькам, коли цькують їх дитинуЯкщо дитина стала об’єктом цькування, підтримка з боку батьків і близьких людей вкрай важлива. Необхідно її вислухати, обговорити, які емоції у неї викликає дана ситуація, дати їй зрозуміти, що не всі діти такі, що батьки її люблять, піклуються і переймаються про неї.