Яка картопля знижує, а яка – підвищує рівень цукру в крові

30 июля 05:22GreenPost

Автор статті настійно рекомендує прислухатися до рекомендацій дієтологів і звернути увагу на раціон харчування. Наприклад, вчені з’ясували, що деякі види картоплі позитивно впливають на високий цукор.

Високий рівень цукру в крові веде до жахливих наслідків, серед яких-серцеві хвороби, інсульти і проблеми з нервами. Якщо у вас діабет, треба серйозно задуматися про свій раціон харчування.

З кожною ложкою їжі вуглеводи перетворюються в глюкозу, яка потім потрапляє в кровоносну систему. Зазвичай виробляється підшлунковою залозою гормон інсулін дозволяє клітинам нашого організму забирати глюкозу з крові. Але, якщо у вас діабет другого типу, ваш організм виробляє недостатньо інсуліну, або ж виробляється інсулін не діє. Глікемічний індекс показує, наскільки швидко той чи інший продукт впливає на вміст цукру (глюкози) в крові, зазначає міністерство охорони здоров’я.

Продукти з високим глікемічним індексом розкладаються в організмі швидко, викликаючи різке збільшення концентрації глюкози в крові.

Продукти з низьким глікемічним індексом переробляються в організмі повільніше, і тому збільшення цукру в ньому відбувається поступово.

Якщо говорити про картоплю, то у деяких його видів високий глікемічний індекс, а у деяких – низький.

Так, у солодкої картоплі глікемічний індекс низький, що відзначає видання Medical News Today. Тому є такий вид картоплі дієтологи рекомендують. Плюс до цього, він “дуже поживний”.

Але діабетикам краще уникати регулярного вживання в їжу білої картоплі, оскільки у нього високий глікемічний індекс. Їм також слід утримуватися від картоплі фрі і картопляного пюре. Харчуватися діабетикам можна солодкою картоплею і ямсом.

Глікемічний індекс допомагає визначити, які продукти слід вживати в їжу, але діабетики повинні враховувати і інші фактори.

Міністерство охорони здоров’я пояснює: “дослідження показують, що найбільший вплив на рівень глюкози в крові після їжі надає кількість спожитих вуглеводів, а не глікемічний індекс”.

Це означає, що для зниження цукру в крові треба контролювати розмір порції під час їжі.

“Важливо також дотримуватися здорового і збалансованого раціону харчування. У їжі має бути мало жирів, цукру і солі. Треба їсти більше фруктів і овочів”, – зазначає міністерство.

Ознаки високого рівня цукру в крові

Коли у вас високий вміст цукру в крові (це називають гіперглікемією), обсяг сечовипускання у вас стає більше звичайного. Благодійна організація “Діабет у Британії” зазначає, що гіперглікемія посилює спрагу, відчуття втоми і сонливості. До інших симптомів можна віднести мікоз і повторювані інфекції шкіри і сечового міхура.

Високий рівень цукру також може викликати затуманений зір, втрату ваги і нудоту.

Симптоми гіперглікемії повільно посилюються в міру підвищення цукру в крові.

Коли вони стають помітні, цілком ймовірно, що рівень цукру у вас дуже високий. Тому треба негайно вжити заходів для його зниження. Найкорисніше ходьба і фізичні вправи, що допомагають організму переробляти більше цукру.

Відомо, як знизити тиск за одну хвилину, розповів японський фармацевт.

John Dou