Як захистити дитину від сварок мами і тата?

30 декабря 20:32NK

Немає такої сім'ї, де б не було жодних непорозумінь і це нормально, що мама і тато час від часу вияснюють свої стосунки. Чудово, коли дитина це розуміє. А якщо ні? Як захистити її від стресу?

Психологи стверджують, що постійні сварки батьків впливають на дитину гірше, ніж їх розлучення. Адже вона не може знайти причину конфлікту або не розуміє її в силу віку - і звинувачує себе. І так повторюється з разу в раз, день у день...

Таким чином у дитини формується образ конфліктної сім'ї, де спільні інтереси відсуваються на другий план, постійні сварки травмують психіку, породжують образи, тривалі стресові стани. Більше того, дитина може засвоїти сценарій конфліктної поведінки як єдино можливий спосіб вирішення проблем. У даній ситуації можливі три варіанти розвитку подій:

- Дитина стає свідком батьківських сварок, скандалів, нападок один на одного. - Дитина стає "громовідводом" - об'єктом емоційної розрядки обох батьків. - Дитина стає знаряддям, "козирем" у вирішенні конфлікту.

Всі три варіанти є маніпуляцією з почуттями та емоціями один одного, і (що куди важливіше) емоціями вашої дитини! Тому терміново постарайтеся зарити сокиру війни, а для цього в першу чергу навчіться сваритися правильно:

- Ніколи не сваріться при дитині. - Ніколи не підвищуйте голос один на одного. - Метою сварки повинні бути не взаємні докори, а пошук рішення. Тому намагайтеся вести діалог, прислухайтеся до того, що говорить інший. - Не кажіть нічого в серцях, уникайте різких епітетів на адресу один одного. - Робіть перерву в сварці. Обговоривши один гострий момент, розійдіться по різних кімнатах хоча б на короткий час. Ви охолонете і, можливо, друга спроба вирішити проблему, буде успішнішою. - Говоріть про те, що відчуваєте. Замість образ на адресу чоловіка набагато ефективніше розповісти про свої почуття - образу та біль. Це не викличе агресії і бажання вколоти болючіше. - Не збирайте образу. Чим довше ви мовчите і тримайте в собі негатив, тим голоснішим буде скандал, коли він вирветься назовні (а це обов'язково станеться). Краще з'ясовувати стосунки якомога раніше, тоді велика ймовірність, що розмова не переросте у сварку. - Ніколи не починайте розмову на емоціях.