Як вітамін D впливає на здоров'я ваших зубів

19 ноября 19:06GreenPost

Зуби часто вважали чимось неживим, що потрібно тримати в полірованому та чистому стані — на зразок порцелянової вази, яка потребує постійного поверхневого догляду. Однак, на відміну від порцелянових ваз, зуби є живою, функціонуючою частиною вашого тіла. Те, як організм засвоює мінерали, залежить від балансу кальцію й імунної системи, які регулюються вітаміном D1. Діти з дефіцитом вітаміну D мають вищий ризик карієсу.

Про це розповідає Verywell.

Карієс і кровоточивість ясен є двома найпоширенішими показниками здоров’я ваших зубів. Карієс є найпоширенішим хронічним захворюванням у дітей. Окрім того, кровоточивість ясен є першою ознакою захворювання ясен (пародонту) — хронічного запального захворювання. Дослідження показують, що це ознака не тільки здоров’я ясен, а й здоров’я кишківника. Тому те, що відбувається в інших частинах тіла, також може впливати на здоров’я зубів.

Вітамін D відіграє ключову роль у зміцненні здоров’я зубів і допомагає запобігти карієсу та захворюванням ясен.

Також він має вирішальне значення для побудови здорових кісток, оскільки він дозволяє травній системі засвоювати кальцій із раціону. Кальцій є сировиною, яка разом із фосфором створює кісткову структуру, з якої складається зубна емаль. Під емаллю розташований дентин, який містить живі клітини, котрі організм використовує для захисту найважливішого кровопостачання та нервів усередині зуба.

Дентин містить клітини-охоронці, які розташовані на межі емалі та вивільняють імунні фактори. Вони можуть відновити пошкоджений дентин, але лише за умови достатньої кількості вітаміну D4. Якщо рівень вітаміну D низький, захисна система не має «палива» для захисту та відновлення інфікованих зубів.

John Dou