Як війна сказалася на преміальному сегменті авторинку

Як повідомляє AUTO-Consulting, преміальний сегмент українського авторинку в 2022 році досягнув рекордної позначки і вже кілька місяців перевищує 20% ринку нових легкових автомобілів.

По даним AUTO-Consulting, через дефіцит нових автомобілів і значне падіння авторинку преміальний сегмент почуває себе досить впевнено. За підсумками 10 місяців з початку року доля Premium склала 17,4%, тоді як в минулому році була 13,4%. В цілому попередні 5-7 років доля преміальних авто складала приблизно 13-16% ринку.

Починаючи з липня, доля преміума наблизилась, а потім і перевищила позначку у 20%. Рекордний показник був зафіксований у серпні на позначці 23,5% від ринку нових авто.

Лідером в сегменті Premium в цьому році стали автомобілі BMW, на другому місці – Mercedes-Benz. Також в ТОП-5 увійшли Audi, Lexus та Volvo.

Найпопулярнішою моделлю преміального ринку став Mercedes-Benz GLE, буквально на пару проданих машин випередивши BMW X5. При цьому відразу три моделі баварської марки увійшли у ТОП-10. Крім того, всі представники першої десятки – це автомобілі сегменту SUV. Найвища позиція, яку зайняла модель не SUV – 11 місце – седан Mercedes-Benz S-класу.

Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting.

John Dou