Як вибрати якісний купований ґрунт для розсади

19 марта 16:36GreenPost

У розпалі сіяння і висаджування різних овочів на розсаду. Що слід знати про купований ґрунт для розсади, щоб вибрати саме те, що потрібно? Про це розповідає «Субота».

Передусім дивіться на термін придатності. Беремо той, якому не більше року з дати фасування.

Також зверніть увагу й на саму упаковку. Вона повинна бути цілою і не злиняти на сонці. На відкритому літньому сонці субстрат нагрівається до високої температури. А при температурі +70 °С в ньому можуть утворитися фітотоксичні речовини, дуже шкідливі для сіянців і молодих рослин. Розпізнати таку упаковку легко: при тривалому впливі ультрафіолету фарба на упаковці знебарвлюється, а сама плівка втрачає міцність.

Діапазон зберігання ґрунту — від -35° С до +40° С.

Зазвичай ґрунтовий субстрат упакований у мішки з багатошарової плівки. Найкращий варіант, якщо внутрішній шар — із чорної плівки. Вона захищає субстрат від шкідливого впливу сонячного світла. Якщо такого захисту немає, то під дією світла і потрапляння вологи в упаковку там можуть розвиватися мохи і зелені мікроводорості. Для рослин вони не є небезпечними, але можуть зв’язувати поживні речовини.

Пакет із ґрунтом має отвір для виходу повітря, але через цей отвір ґрунт може намокати, а потім і закисати. Тому вибирайте ґрунт у місцях із сухим зберіганням.

Далі дивимося на зворотну сторону упаковки та вивчаємо склад і добавки. З найкорисніших добавок можна назвати перліт. Він підвищує пористість і вологоємність ґрунту, а також сприяє насиченню його повітрям. Ще одна перевага — наявність у ґрунті змочуючого реагенту. Ґрунт при ньому зволожується з більшою швидкістю і він злегка відводить воду при перезволоженні.

На всіх упаковках із ґрунтом вказується співвідношення азот/фосфор/калій (N:P:K) в кількості 1 мл на 1 л. Усереднено для розсади по азоту буде оптимально 150-300 мг/л, фосфору — 150-200 мг/л, калію — до 400 мг/л. Якщо є мікроелементи, це додатковий плюс на користь того, щоб купити саме цей ґрунт.

Зі зворотного боку знайдіть табличку з докладним складом. Фраза виробника «містить повний набір мікроелементів» — ні про що і повинна навести на підозру. Все повинно бути написано докладно!

Ще один важливий момент, який потрібно враховувати: ґрунт у пакетах рахується не в кілограмах, а в літрах.

Важливо: зверніть увагу на кислотність ґрунту. Кислий ґрунт для розсади — певна загибель. На упаковках зазвичай написано Ph. Для кожної розсади потрібна своя кислотність. Томати добре ростуть при кислотності 5-6-6.5, а перці — від 6 до 7. Тому для них краще використовувати різні ґрунти. Однак показник Ph 6 підходить практично для всіх городніх культур.

І ще один момент. Хоч би як і ким був розхвалений ґрунт, за два тижні до посіву полийте розчином фунгіциду чи марганцю. Ці нехитрі маніпуляції допоможуть вам запобігти такому суворому захворюванню розсади, як чорна ніжка.

Також ми розповідали, які дерева й коли садити навесні.

John Dou