Як швидко оговтатися після скорочення на роботі

11 ноября 10:40RSS feed nk.org.ua

Після скорочення на роботі можна досить швидко відновитися.

Втрата роботи — складний період для будь-якої людини, проте дуже часто ми занадто перебільшуємо цю проблему. Психологи впевнені, що усе не настільки страшно, як "малює" нам свідомість. Ми підкажемо кілька способів, які допоможуть швидше адаптуватися до нового положення, інформує Ukr.Media.

Перегляньте своє ставлення

Для більшості людей звільнення з роботи з різних причин — привід зануритися у депресію і впасти майже у паніку. Але чому ми відчуваємо саме ці почуття? Чому б не подивитися на ситуацію з іншого боку? Ви не втратили роботу, а отримали шанс спробувати знайти посаду, яка буде вас більше влаштовувати за багатьма параметрами. Для кожного є свої критерії ідеальної роботи, і, можливо, вам просто дали шанс знайти щось дійсно варте. Спробуйте перемикнути свою свідомість у більш позитивне русло, нехай це й може здатися складним.

Не відмовляйтеся від підтримки

Багато людей надають перевагу ролі впевненої у своїх силах людини, у цьому, безумовно, є свої плюси. При цьому кожному з нас інколи важливо почути слова підтримки, оскільки наші психологічні ресурси не є нескінченними. Та й як ваші друзі і рідні дізнаються, що у вас невеликі проблеми, якщо ви будете мовчати і робити вигляд, що усе гаразд, хоча насправді вам як ніколи потрібна підтримка? Не замикайтеся і рушайте з подругою на зустріч або запросіть рідних провести вечір разом. Вам стане набагато легше пережити цей період.

Не зациклюйтеся на пошуку роботи

Може прозвучати дивно, але не варто робити пошук роботи сенсом життя у період безробіття. Психологи впевнені, що навіть пошук роботи приносить стрес, адже кожен третій відгук може завершитися відмовою роботодавця, а це досить сильно підриває впевненість у своїх професійних силах. Виділіть на перегляд сайтів кілька годин на добу, а весь інший час витратьте на ті речі, які ви давно хотіли зробити, але постійно не було часу. Зараз найбільш доречний момент.

John Dou