Гормон окситоцин здатний позбавити співаків стресу – дослідження

23 сентября 05:47GreenPost

Доза окситоцину може знизити рівень стресу у професійних співаків під час публічних виступів. Такого висновку дійшли бразильські вчені з Університету Сан-Паулу.

Окситоцин - гормон, що виробляється в мозку людини та інших тварин. Він виробляється в ділянці гіпоталамуса і також відомий як "гормон обіймів", оскільки відіграє дуже важливу роль у вибудовуванні емоційних зв'язків між матір'ю та дитиною, родичами чи закоханими партнерами. Чим більше окситоцину, тим більшу емоційну прихильність і щастя відчуває людина. В останні роки ціла низка нейробіологів вивчала можливості введення окситоцину в організм при боротьбі з тривожними розладами та психосоціальним стресом.

Хоча в низці подібних досліджень вдалося отримати дуже цікаві та корисні з точки зору терапії результати, поки остаточного вердикту з приводу терапії окситоцином не винесено. І ось бразильські вчені вирішили з'ясувати, чи допоможе окситоцин професійним виконавцям під час публічних виступів. Відомо, що артисти відчувають сильний стрес, навіть якщо й мають великий досвід таких концертів.

В експерименті брали участь 54 професійні співаки з Бразилії. Перед виступом половина отримувала інтраназальну дозу окситоцину, а друга половина плацебо. Використання гормону сприяло позитивнішим і менш негативним оцінкам власних виступів виконавців, ніж при використанні плацебо. Окситоцин міг допомогти професійним музикантам почуватися впевненіше під час своїх виступів. Але рівень тривожності він не зменшив, отже, безпосередньо на фізіологічні показники стресу не впливав.

John Dou