Голова «Укрзалізниці» поскаржився на розмір зарплати

18 января 20:32NK

Голова правління «Укрзалізниці» Володимир Жмак повідомив, що отримує 625 тис. грн на місяць. Чиновник скаржиться, що стільки він отримував 25 років тому в приватному секторі.

Про це Жмак розповів в ефірі телеканалу «Україна 24». «Моя зарплата становить 625 тис. гривень. І це будь-хто зможе побачити в декларації. Тому ховати її сенсу жодного немає. Але я хочу сказати, що така зарплата у мене була 25 років тому, коли я був у «Київстар», ТНК-BP тощо», – сказав Жмак, вказавши, що вважає таку зарплату нижчою за ринковий рівень для відповідальності, яку має керівник «Укрзалізниці». При цьому він пояснив, що на більші гроші його не брали. «Вона [зарплата] значно менша від того рівня, який був у попереднього керівника [«Укрзалізниці»], бо, коли обговорювали контракт зі мною, мені сказали, що висока заробітна плата попереднього керівника викликала дуже великий суспільний резонанс. Тому я повинен це зрозуміти і погодитися на зарплату набагато меншу», – пояснив чиновник.

Раніше Конституційний суд України скасував обмеження заробітних плат держслужбовців до 47,2 тис гривень, яке запровадили на період карантину.

Нагадаємо, 13 квітня Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила в цілому проект закону №3279-д про внесення змін до Державного бюджету України на 2020 рік. Документ обмежив зарплати чиновників незалежно від рангу 10 мінімальними зарплатами до кінця карантину – 47 230 гривень.

18 квітня президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» № 553-ІХ.

Однак у липні Зеленський ініціював скасування обмежень на максимальні зарплати чиновників під час карантину.

Згідно опитувань, більшість українців вважають зарплати топ-чиновників несправедливими.