Голова НАЗК: Декларувати несправжні статки більше неможливо

01 апреля 17:30NK

НАЗК поки не виявляло випадків легалізації прибутків чиновників шляхом декларування неіснуючих статків заздалегідь

Якщо посадовець декларує неіснуючі статки, він теоретично може легалізувати свої майбутні прибутки, проте зараз цієї можливості у чиновників немає. Про це розповів в інтерв’ю «Главкому» голова Національного агентства з запобігання корупції Олександр Новіков.

Коментуючи те, як при першій подачі декларацій люди декларували, наприклад, купу готівки та колекції вин, голова НАЗК зауважив: «Це можливо було лише на початку декларування».

«Коли ти заходиш на державну службу, то декларуєш те, чого в тебе не існує, і таким чином можеш легалізувати свої майбутні статки. Це насправді лише наше припущення – фактів, які були б зафіксовані в ході перевірок, НАЗК не встановлювало, але це дійсно може бути одним із механізмів», – зазначив Новіков.

Він підкреслив, що «подібні дії були можливими лише на першому етапі».

«Тобто ти не можеш наступного року додати собі ще умовних $100 тис., які взялися нізвідки, якщо в тебе їх не було в першій декларації», – пояснив голова НАЗК.

Раніше Новіков розповідав, що Національне агентство з запобігання корупції розробило інтерактивну мапу, на якій можна буде побачити, скільки корупціонерів є в будь-якій області країни.

Нагадаємо, новий Порядок проведення повної перевірки декларацій НАЗК затвердило та зареєструвало в Міністерстві юстиції України у січні 2021 року.