Франція після зриву угоди з Австралією продасть три збудованих нею фрегати Греції

28 сентября 17:43RSS feed nk.org.ua

Греція уклала угоду з французькими компаніями Naval Group і MBDA угоду про придбання для свого флоту трьох фрегатів. Відповідний документ сьогодні 28 вересня підписав міністр оборони Греції Нікос Панайотопулос, пише Reuters.

В Міноборони Франції зазначили, що купівля трьох військових кораблів сприятиме розвитку оборони Європи, до забезпечення якої прагне Франція.

Газета La Monde також підтверджує, що Греція придбає у Франції три фрегата Belharra, які побудує Naval Group, з можливістю докупити ще один. Операцію оцінюють приблизно в 2-3 млрд євро, розповіли джерела Bloomberg, знайомі з ситуацією.

Reuters з посиланням на співрозмовника в уряді Греції зауважує, що придбання перших трьох французьких фрегатів обійдеться грецькому уряду в близько 3 млрд євро.

І хоча це не «контракт століття», як контракт з підводними човнами з Австралією, який був остаточно розірваний 16 вересня, але угода принесе значну користь французькому виробнику Naval Group, який мав збудувати підводні човни для Австралії, зауважує La Monde.

Президент Франції Еммануель Макрон і прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс на тлі укладення угоди між Парижем і Афінами заявили про зміцнення стратегічної співпраці між країнами, зауважує газета. Країни домовилися забезпечувати взаємну підтримку, використовуючи всі засоби, включаючи військові, в разі вторгнення на їх землі, випливає з копії документа, підписаного Макроном і Міцотакісом, повідомляє Bloomberg.

При цьому договір про постачання фрегатів не є дією «проти когось», заявив Макрон. Рішення Австралії щодо атомних підводних човнів не змінить стратегію Франції в Індо-Тихоокеанському регіоні, зазначив він, відповідаючи на питання про відмову Австралії від французьких підводних човнів, передає Reuters.

John Dou