"Енергоатом" і Westinghouse Electric домовилися побудувати енергоблоки Хмельницької АЕС. ВІДЕО

31 августа 21:08uainfo.org

В ході візиту президента України Володимира Зеленського в Вашингтон НАЕК "Енергоатом" підписала угоду з американською корпорацією Westinghouse Electric про будівництво енергоблоків Хмельницької АЕС в якості пілотного проекту. Також документ передбачає будівництво ще чотирьох блоків у майбутньому.

Про це глава держави повідомив в своєму Twitter у вівторок, 31 серпня, ігформує UAINFO.org з посиланням на Фокус.

"Вітаю підписання меморандуму між НАЕК "Енергоатом" і Westinghouse Electric про спільне будівництво енергоблоку Хмельницької АЕС як пілотного проекту, а в подальшому — ще 4 блоків по їхній технології. Загальна вартість проекту — до $30 млрд", — йдеться в повідомленні.

Підписання меморандуму між Westinghouse Electric і "Енергоатомом"

За даними агентства "Інтерфакс-Україна", американська корпорація Westinghouse Electric контролює до 50% комерційних енергоблоків і 31% ринку поставок ядерного палива. Компанія постачає Україні паливо для АЕС і послуги з модернізації систем безпеки реакторів з 1992 року.

Нагадаємо, 31 серпня президент України Володимир Зеленський разом із першою леді Оленою Зеленською та делегацією прилетів до Вашингтона. На сьогодні у глави держави і міністра оборони України Андрія Тарана запланована зустріч з главою Міноборони США Ллойдом Остіном.

John Dou