ЕКСПЕРТИ ПОБАЧИЛИ ЄДИНИЙ ПОЗИТИВ НА ДОВИБОРАХ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ У 184 ОКРУЗІ

28 октября 14:17RSS feed nk.org.ua

Лише один кандидат серед усіх, які балотується на окрузі, веде кампанію у рамках законодавства та реально працює з людьми для вирішення їхніх проблем.

Такого висновку дійшли експерти Асоціації органів місцевого самоврядування України, наголошуючи на чистоті ведення кампанії лідером партії «Національна платформа» Катериною Одарченко , повідомляє прес-служба організації.

Експерти зазначили, що кандидати на проміжні вибори до Верховної Ради України зі своїми кампаніями в регіонах зауважують, що саме у місцевих громадах, системи управління та регулювання розвиваються найбільш якісно та динамічно, бо влада знаходиться максимально близько до людей, рішення приймаються оперативно, і їх виконання контролюється ефективніше..

Тому реформа децентралізації з бюджетами і самостійністю ініціатив, що залишаються у громадах, це безумовний позитив. Але є ситуації, коли місцева влада без взаємодії із центральною фізично не в змозі вирішити проблемні питання.

Про це розповіла кандидат на проміжних виборах до Верховної Ради України у 184 окрузі Катерина Одарченко.

«Зараз Україна втупила в активну фазу освітньої і медичної реформ. Як завжди трапляється в таких ситуаціях без дисбалансу не обійшлось, і на Херсонщині вже піднялась хвиля протесту проти так званої «оптимізації» соціальної інфраструктури сільських громад, а просто кажучи ліквідації шкіл та районних лікарень, утримання яких маленькі місцеві бюджети просто не тягнуть», – зазначила Одарченко.

Вона вже зібрала 25 тис. підписів під зверненням жителів округу до уряду з вимогою вирішити проблему на користь людей.

«Ми маємо шанс 2 опорні лікарні для 18 громад Півдня і бюджет на школи все ж таки відстояти. Але питання зі збереженням сільської соціальної інфраструктури залишається відкритим для всієї України. І це питання треба вирішувати системно. Бо без садочків, шкіл, лікарні – село помирає. Фактично людей на селі залишають без можливості фахової та екстреної допомоги. А це пряме порушення конституційного права кожної людини на доступну та якісну медицину. Зі старшими класами у сільських школах, така сама річ, їх просто ліквідують і діти залишаються без можливості отримати повну середню освіту. Зауважу, що з 1469 громад України, орієнтовно 1000 (90%) як раз сільські, селищні громади, і саме вони є тим історичним надбанням України, що відрізняє нас від інших країн в світі. Тому потрібно берегти наше українське село», - наголосила Одарченко.

Подібна ситуація спостерігається не лише у Херсонській області, а й у всіх сільських регіонах України. І не всюди є активні люди, які можуть організувати та відстоювати інтереси малих громад. Тому проблему слід вирішувати системно, коригуючи державну бюджетну політику та теоретичні норми реформ під реальність з огляду на переважний історичний аспект малих громад сільської місцевості.

Нагадаємо, 31 жовтня 2021 року відбудуться проміжні вибори до Верховної Ради України у двох округах №184 у Херсонській області та №197 у Черкасах.

John Dou