"ДТЕК Енерго" вимушено виводить блоки ТЕС в аварійні ремонти для підготовки до опалювального сезону

17 июля 18:00NK

"ДТЕК Енерго" вимушено виводить блоки ТЕС в аварійні ремонти для підготовки до опалювального сезону, повідомляється в прес-релізі компанії.

Так, станом на 15 липня 2021 року, були змушені вийти в аварійний ремонт енергоблок №3 на Курахівській ТЕС, №3,4,5,10 на Криворізькій ТЕС, №1 на Запорізькій ТЕС, №2,3 на Ладижинській ТЕС і №6 на Добротвірській ТЕС, оскільки працювати в такому кризовому режимі тривалий час технічно неможливо.

Водночас, за даними "Укренерго", на вечір 16 липня блоки №1 ЗаТЕС і №2 ЛаТЕС знову включені в роботу через необхідність балансування енергосистеми в умовах аномальної спеки.

У "ДТЕК Енерго" зазначають, що генеруюче обладнання компанії працює на максимумі в умовах вкрай низьких тарифів, які не покривають мінімальної собівартості виробництва. В окремі дні липня в енергосистемі одночасно працювали до 28 енергоблоків ТЕС "ДТЕК Енерго", тоді як безліч блоків інших представників генерації залишаються незадіяними.

За даними компанії, історично низькі ціни на "ринку на добу вперед" (РДН), ручне управління ціноутворенням, нестабільність і дисбаланси, викликані бездіяльністю регулятора ринку в питанні цінових маніпуляцій трейдерів-спекулянтів, накопичені і непогашені борги перед учасниками балансуючого ринку викликали гострий дефіцит оборотних коштів, що загрожує проблемами при підготовці до опалювального сезону.

"У такій ситуації компанія відчуває дефіцит оборотних коштів для підготовки генерації до опалювального сезону. Йдеться, насамперед, про необхідність закупівлі палива, ремонт і підтримку обладнання в належному технічному стані", - наголошується в прес-релізі.

У зв'язку з цим, "ДТЕК Енерго" вкотре закликало НКРЕКП, Міненерго та інші зацікавлені сторони невідкладно втрутитися в ситуацію, виправити дисбаланси, нестабільність і ручне управління на ринку, що призвели генерацію до втрати ліквідності.

John Dou