Дослідники пояснили, чим корисна вівсянка вранці

11 июля 17:42NK

Багато хто вважає, що снідати не обов’язково. Особливо в цьому впевнені ті, хто намагається скинути зайву вагу. Але це твердження в корені невірно! Для обміну речовин, від якого залежить, як швидко ви схуднете, сніданок просто необхідний. Дізнайтеся також, чому на сніданок на вашому столі повинна бути вівсянка!

Дослідження вівсяної каші

Журнал «Annals of Nutrition & Metabolism» опублікував результати дослідження, що стосуються вівсяної каші. Виявилося, що кращого сніданку, ніж вівсянка, просто не знайти. Дослідження проводилися на групі людей, що складалася з 36 осіб різної статі, розділених на три рівні підгрупи.

Учасникам було запропоновано три види їжі, енергетична цінність якої не перевищувала 350 калорій. Одні снідали вівсянкою, другі – кукурудзяними пластівцями, а треті — пили одну воду. Метою експерименту було встановлення почуття ситості протягом короткого періоду часу (3 години) в залежності від вживаної їжі.

Весь цей час вчені вели лабораторні дослідження крові (рівень цукру та інсуліну). Вони встановили, що люди, які на сніданок вживали вівсяну кашу, відчували себе набагато ситніше, ніж інші учасники. Крім того, на 31% у них зменшилася кількість споживання калорій під час ланчу. Решта учасників експерименту після закінчення 3 годин навпаки хотіли їсти.

Це означає, що людям, які страждають надмірною вагою, харчуватися вівсянкою вранці можна. Як виявилося, вівсянка, потрапляючи в шлунок, знаходиться там довше. А кукурудзяні пластівці стають причиною підвищення рівня цукру, який через короткий час різко знижується.