До 400-річчя Хотинської битви НБУ випустить нові п’ятигривневі монети

01 сентября 14:46RSS feed nk.org.ua

Національний банк України введе в обіг нові п’ятигривневі монети, присвячені 400-річчю Хотинської битви. Монету номіналом 5 гривень випустять тиражем 35 тис. штук, вона ввійде до серії «Герої козацької доби». У НБУ зазначили, що пам’ятна монета «Хотинська битва» виготовлена з нейзильберу й з’явиться в обігу з 29 жовтня.

Святкування 400-річчя Хотинської битви пройде з 8 по 10 жовтня. У ці дні в Чернівецькій області проведуть триденний фестиваль, де відтворять тогочасні бої за участі гостей із Литви, Польщі, Румунії, Молдови та Туреччини. Так, у державному історико-архітектурному заповіднику «Хотинська фортеця» відтворять битви, які відбувалися у 1621 році. Загалом же фестиваль проходитиме на декількох локаціях. Зокрема, реконструктори пройдуться середмістям факельною ходою. Завершену концепцію святкування пообіцяли презентувати уже незабаром.

Зазначимо, битва під Хотином між об’єднаними силами Речі Посполитої й українського козацтва під проводом Петра Сагайдачного з одного боку та військом Османської імперії з іншого тривала з 2 вересня до 3 жовтня 1621 року. Вона стала завершальним етапом Хотинської війни 1620-1621 років – воєнного протистояння між султанською Туреччиною і Річчю Посполитою.

John Dou