Для ЗСУ закупили КрАЗ-255Б у Фінляндії

Зараз ЗСУ гостро потребують великовантажних автомобілів, які можна використовувати для перевезення артилерійських установок, боєприпасів і, звичайно ж, особового складу. З-за кордону в останні місяці до нас надходять найрізноманітніші машини. Для цих цілей у Фінляндії були закуплені два автомобілі КрАЗ-255Б (6х6), які до цього служили в місцевій армії як машини ПМП (понтонно-мостового парку). Одна з машин уже відправилась в Україну своїм ходом, повідомляє «Автоцентр». Один з цих автомобілів вже відправився в Україну своїм ходом. Машині належить подолати понад 1500 км, повідомляє на своїй сторінці в Фейсбук ініціатор даного проекту Роман Пастушенко. Машини, ясна річ, вже без понтонів. Тому сьогодні стоїть завдання роздобути десь відповідний кузов – фургон або бортову платформу довжиною 4700 – 5000 мм.

Нагадаємо, КрАЗ-255Б — це важкий вантажний автомобіль-всюдихід з колісною формулою 6×6 вантажопідйомністю 7,5 тонн, що випускався серійно Кременчуцьким автомобільним заводом з 1967 по 1994 роки. Створений на основі КрАЗ-214Б, від якого успадкована загальні компонування. Всі автомобілі сімейства КрАЗ-255 оснащені дизельним V-подібним 8-циліндровим двигуном ЯМЗ-238. Двигун має по два клапани на кожен циліндр. Максимальна потужність двигуна становить 240 кінських сил. Загалом було виготовлено близько 85 тисяч таких автомобілів.

Роздрук, збереження, переклад іншою мовою або носій матеріалів, опублікованих у новинах AUTO-Consulting, допускаються лише для особистого використання. Інше використання матеріалів (зокрема, часткова чи повна публікація) допускається лише з дозволу ІАГ AUTO-Consulting. Використання матеріалів www.autoconsulting.com.ua допускається за наявності гіперпосилання на www.autoconsulting.com.ua.

John Dou