Дипломат пояснив ситуацію з військовою місією ЄС в Україні

10 октября 23:43uainfo.org

Ідея створення в Україні військово-навчальної місії Євросоюзу важлива з суто символічної точки зору. Проте не слід розраховувати на те, що в короткостроковій перспективі вона реально підсилить обороноздатність нашої країни.

Таку думку виданню Оbozrevatel висловив ексміністр закордонних справ України Костянтин Грищенко. Про конкретні кроки наразі не йдеться, зауважив він, інформує UAINFO.org.

"Якщо йдеться про направлення військової місії, то це тільки спосіб проговорення питань, які стосуються безпекового виміру нашого співробітництва і формалізація формату такого обговорення. Мабуть, це важливий крок з точки зору символізму, але від нього до чогось практичного величезний шлях", – наголосив дипломат.

Водночас він зауважив, що спроможності Європи захищати свої інтереси й інтереси союзників суто військовим шляхом доволі скромні.

"Річ у тому, що Європейський Союз не проявив будь-якої ефективності саме в безпековій сфері, в побудові якихось власних збройних формувань чи здатності якимось чином показувати свою спроможність силовим шляхом допомагати у вирішенні тих чи інших проблем", – констатував Грищенко.

"Те, що сам по собі Євросоюз не може нічого вирішити, це однозначно. Але він навіть не спромігся допомогти в будь-якому регіоні вирішувати ті конфлікти, які там вирують", – додав він.

Нагадаємо, німецьке видання Welt am Sonntag, посилаючись на власні джерела, повідомило про те, що Євросоюз розглядає питання створення в Україні своєї військової місії.

John Dou