Депутати пропонують заборонити імпорт друкованої продукції з РФ, Білорусі і тимчасово окупованих територій України

Група народних депутатів пропонує заборонити імпорт друкованої продукції з Російської Федерації, Білорусі і тимчасово окупованих територій України.

Відповідний законопроєкт №7459 зареєстровано у Верховній Раді 13 червня, але його текст наразі відсутній на сайті парламенту.

Водночас одна з авторів законопроєкту - заступник голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук (фракція "Слуга народу") на своїй сторінці у фейсбуці зазначила, що законопроєкт пропонує також посилити обмеження щодо видавничої продукції антиукраїнського змісту, припинити розповсюдження вже наявної в Україні вищезгаданої продукції та, зокрема, нейтралізувати загрози масового друку в Україні книг російських авторів, створення в Україні другої зони копірайту на переклади російською мовою популярної літератури, а також ввезення відповідної літератури з третіх країн.

Крім того, документ передбачає скасування раніше виданих дозволів на ввезення видавничої продукції з РФ, Білорусії, тимчасово окупованих територій України, заборону на розповсюдження та вилучення з продажу книг, що ввозилися раніше. Водночас пропонується впровадити дозвільний порядок ввезення для книг мовою держави-агресора, що ввозяться з інших країн, а також заборонити випуск, ввезення, розповсюдження в Україні книжкових видань, що містять твори авторів-громадян РФ та антиукраїнську літературу.

"В Україні з 1 січня 2023 року книги видаватимуться і поширюватимуться державною українською мовою, мовами корінних народів України та офіційними мовами Європейського Союзу. Книги іншими мовами можуть видаватися та розповсюджуватися, якщо вони видані мовою оригіналу. Отже, в Україні можна буде вільно видавати (ввозити, розповсюджувати) твори будь-якою (зокрема російською) мовою громадян України або будь-які твори іноземців мовою оригіналу. Проте не можна буде видавати, ввозити, розповсюджувати, наприклад, популярну зарубіжну літературу у перекладі російською мовою", - пояснила Кравчук.

При цьому, за її словами, не можна буде видавати, ввозити, розповсюджувати книги, видані в Росії, Білорусі або на окупованих територіях, але це не стосується книг, виданих за часів СРСР чи раніше.

John Dou