Декілька вагомих причин для відмови від вуглеводів на сніданок

06 марта 07:04GreenPost

Вживання вуглеводів вранці негативно впливає на рівень цукру в крові, настрій та енергію протягом дня.

Різні дослідження показали, що вживання багатої вуглеводами їжі відразу після пробудження, на сніданок може призвести до вивільнення хімічних речовин, таких як дофамін, які зрештою змушують людину почуватися млявою і лінивою, а також підвищують її схильність до набору ваги. У свою чергу The Health Site поінформував про п'ять причин, які пояснюють, чому краще відмовитися від вуглеводів на сніданок.

Підвищується глікемічна реакція. Така реакція є відображенням рівня глюкози у крові після з'їденої їжі. Вуглеводи можуть викликати її різке підвищення – це означатиме, що вміст глюкози в крові теж дуже значний. Подібні коливання погано діють на ендокринну систему, виснажують підшлункову.

Знижується чутливість до інсуліну. Споживання вуглеводів при першому прийомі їжі сприяє зростанню рівня цукру в крові і викиду у відповідь інсуліну. Регулярні вуглеводні сніданки можуть значно знизити чутливість до інсуліну, що вплине на появу надлишків жиру на животі.

Зменшується чутливість до лептину. Лептин – це гормон ситості. Оскільки наповнений вуглеводами сніданок знижує чутливість до нього, людина не відчуває насичення і стає схильною до переїдання.

Розвивається дисбактеріоз. Поява дисбактеріозу означає, що виник дисбаланс мікробіоти кишківника – це зазвичай буває обумовлено втратою корисних мікробів та поширенням патогенних. Вживані натще вуглеводи сприяють такому дисбалансу, викликаючи симптоми у вигляді затримки води, здуття живота, бурління та газів, порушення випорожнень.

John Dou