Чоловіки можуть знизити ризик розвитку дев’яти видів раку за допомогою певних видів спорту — дослідження

19 августа 17:38GreenPost

Нове дослідження показує, що чоловіки, які займаються бігом, плавцями та велосипедистами, можуть знизити ризик розвитку дев’яти видів раку.

Дослідники виявили, що чоловіки з гарною кардіореспіраторною підготовленістю мають набагато менше шансів захворіти на рак голови та шиї, шлунка, підшлункової залози, печінки, кишківника, прямої кишки, нирок, легень і стравоходу.

Серцево-респіраторна підготовленість означає здатність людини протягом тривалого часу виконувати аеробні вправи, такі як біг, їзда на велосипеді, плавання чи навіть піднімання сходами.

У новому дослідженні, опублікованому в Британському журналі спортивної медицини, експерти зі Швеції спостерігали трохи більше ніж мільйон чоловіків у середньому протягом 33 років.

Чоловіки, які брали участь у дослідженні, були призвані на військову службу в Швеції між 1968 і 2005 роками.

На початку призову чоловіки пройшли низку тестів, які оцінювали низку факторів, включаючи їхній зріст, вагу, артеріальний тиск, м’язову силу та кардіореспіраторну підготовку.

Протягом періоду спостереження рак розвинувся приблизно у 84 000.

Дослідники виявили, що порівняно з тими, хто мав низьку кардіореспіраторну підготовленість, чоловіки з вищим рівнем кардіореспіраторної підготовленості мали:

  • на 19 % меншу ймовірність розвитку раку голови та шиї;
  • на 39 % меншу ймовірність розвитку раку стравоходу (харчової труби);
  • на 21 % меншу ймовірність розвитку раку шлунка;
  • на 40 % меншу ймовірність раку печінки;
  • на 18 % меншу ймовірність розвитку раку кишківника;
  • на 5 % меншу ймовірність розвитку раку прямої кишки;
  • на 20 % меншу ймовірність розвитку раку нирки;
  • на 42 % меншу ймовірність розвитку раку легень;
  • на 12 % меншу ймовірність розвитку раку підшлункової залози.

«Ці результати можуть бути використані у розробці політики у сфері охорони здоров’я, ще більше зміцнюючи стимули для просування втручань, спрямованих на підвищення [кардіореспіраторної придатності] у молоді», — пишуть автори.

Дослідники виявили, що більш висока кардіореспіраторна підготовленість була пов’язана з невеликим (7 %) підвищенням ризику раку передміхурової залози та збільшенням ризику раку шкіри на 31 %.

Попереднє дослідження, що вивчало той самий набір даних, припустило, що незначне підвищення ризику раку передміхурової залози не було пов’язане з вищим рівнем агресивного раку передміхурової залози чи смертю від раку передміхурової залози, а могло бути пов’язане з посиленням скринінгу.

Автори припустили, що більш високий рівень раку шкіри можна пояснити «більшим впливом ультрафіолету».

John Dou