Через зміну клімату знизиться урожайність томатів

До 2050 року світові постачання томатів для переробки скоротяться на 6% порівняно з показниками 1990-2009 років. Найсильніше томатна криза вдарить по Італії.

«Томати для переробки вирощуються на відкритих полях, а це означає, що ми не можемо контролювати середовище, в якому вони ростуть. Це робить виробництво вразливим до зміни клімату, – сказав Давиде Каммарано, професор Орхуського університету (Данія).

Про це йдеться публікації журналу Nature Food.

Для «прогнозування частки» томатів у США, Італії та Китаї (на ці країни сукупно припадає 65% урожаю) вчені використали п’ять різних кліматичних моделей. Незважаючи на деякі відмінності, всі прогнози сходилися до одного — виробництво томатів різко зміниться в найближчі десятиліття.

Так, більшість прогностичних моделей показують, що протягом наступних 30–40 років у цих країнах спостерігатиметься стійке зниження врожайності томатів.

За словами експертів, через брак води та підвищення температур із неврожаєм найбільше зіткнутися у Південній Каліфорнії та Італії.

У КНР, навпаки, через зростання вологості зросте виробництво цього овоча. Але зростання показників у провінції Ганьсу та сусідньому автономному районі Внутрішня Монголія не зможе компенсувати втрати від зниження врожайності у США та на півдні Європи.

John Dou